ב ר י   פ ר י ג ת
סופר ומתשבץ
ס י פ ו ר   ק צ ר    ל מ ב ו ג ר י ם


שני סיפורים קצרים שפורסמו בשבועון לאשה                                               חזרה למסך הקודם


ב ע ל   ה ח ל ו מ ו ת

רצתי אחריה בכל כוחי. היו לה רגלים מהירות כרגלי איילה וככל שניסיתי ללכוד אותה, לא הצלחתי. ברגע מסוים נחלשה מעט והאטה אך כשהושטתי את זרועותיי אל מותניה, התחמקה הצידה והמשיכה לרוץ. לא ויתרתי והמשכתי לרדוף אחריה.
כעת היא רצה לעבר בריכת השחייה הענקית. חשתי כיצד הלב שלי הולם בהתרגשות. אולי בריצה היא טובה ממני, אך בשחייה אין לה שום סיכוי נגדי.
היא הגיעה לבריכה לפניי. עצרה על שפת הבריכה והתכווצה לפני הזינוק. גופה התנשא בקשת מרהיבה וזרועותיה פילחו את המים לפני ראשה וגופה בקפיצת ראש נהדרת. האם גם בשחייה היא מצטיינת? לראשונה מאז החל המרדף החל הספק לנקר בליבי. אפילו לא טרחתי לעצור על שפת הבריכה ובתנופה זינקתי באוויר, התהפכתי וצללתי בעקבותיה.
היא לא ידעה לשחות יותר טוב ממני. צללתי שני מטרים מתחת למים וכשעליתי לנשום אוויר, הייתי כבר קרוב אליה כדי שלושה מטרים. היא התקדמה בשחיית חזה איטית כשבאותו זמן חתרו זרועותיי במים בכוח. תוך שניות השגתי אותה ואחזתי בכף רגלה הימנית. היא ניסתה לבעוט לעברי אך התחמקתי ממנה ומשכתי אותה אליי. וואו!
מיד כשסיימנו היא נשמטה ממני, צללה למטה באלכסון והגיעה לקיר הרחוק של הבריכה. צפתי על גבי והבחנתי שהיא עוסקת בפעילות תת-מימית כלשהי. דומה שפתחה דלת מתחת לקו המים. הדלת נפתחה והיא מיהרה לשחות למעלה ובלא לעצור המשיכה בניתור אל מחוץ לבריכה. עמדה על שפת הבריכה נוטפת מים וחייכה אליי. התהפכתי על בטני ושחיתי לעברה. הייתי קרוב אליה כשעצרתי ועיניי נפקחו לרווחה בתימהון. צל גדול הגיח מבעד לדלת הפתוחה והחל להתקדם לעברי במהירות. הסנפיר המשולש היכה אותי בהלם. רק כעת הבנתי מדוע היא ברחה אל הבריכה. ניסיתי לקפוץ החוצה מן הבריכה אך היא הניחה את כף רגלה על החזה שלי והדפה-בעטה אותי לאחור אל תוך המים. השתנקתי ובלעתי מים. הכריש חש בי כעת והחל לבצע צלילה הפוכה כדי לתקוף אותי מלמטה. ללא היסוס מילאתי את ריאותיי באוויר, צללתי לעומק ונצמדתי אל קרקעית הבריכה ממש לפני שהגיע אליי.
לכריש יש חסרונות. בין השאר הוא אינו מסוגל לתקוף מישהו שנמצא מתחתיו. אם אצליח לשחות לאורך הקרקעית, אוכל להגיע לקצה הנגדי של הבריכה ולהתחמק ממנו. יתכן שעדיין לא הגיע סופי. כמובן, נותרה בעיה חמורה אחת. החמצן שבריאותי הפך לדו-תחמוצת-הפחמן והתחלתי להיחנק. מחוסר ברירה נאלצתי לצוף למעלה ולשאוף אוויר, אך עד שהכריש הספיק להגיע אליי, צללתי שוב אל הקרקעית והמשכתי להתקדם.
חזרתי על התהליך פעמיים נוספות, מקלל בליבי את גודלה הענק של הבריכה. המתח שבכל עלייה הרג אותי ובכל פעם התעייפתי יותר. בפעם הרביעית הייתי כבר קרוב אל הקצה והתחלתי להאמין שהצלחתי לסדר את הכריש. עוד צלילה אחת וניצלתי. הכריש חשב אחרת. כנראה שתפש את השיטה שלי. ברגע שעליתי למעלה, צלל והקדים אותי. ניסיתי לרדת אל הקרקעית, אבל הוא כבר נמצא מתחתיי, פער את פיו ונעץ את שיניו בכוח עמוק בגופי. אפילו לא הספקתי לחוש את הכאב. התעוררתי שטוף זיעה ורועד.
                                                                              ***
הסיפור שלי החל לפני כחצי שנה. התכונה המיוחדת שלי היתה קיימת כנראה מלידה, אך חלפו שנים יקרות רבות בטרם הבנתי אותה. ככל שחלף הזמן, התחלתי לחבר תמונה שלֵמה מקטעי החלומות שחלמתי, עד שלבסוף ידעתי שחוננתי בתכונה יוצאת מגדר הרגיל - היכולת לשלוט בחלומותיי.
אחרי שהבנתי מה מתרחש במוחי, הפך הנושא לפשוט יותר. בכל פעם שהלכתי לישון, לפני שנרדמתי, שכבתי ודמיינתי לי באופן מפורט על מה אחלום ומתי אתעורר. ברגע שהשינה נפלה עליי, חלמתי בדיוק את מה שרציתי. בעבר הייתי תלוי במקרה העיוור. אם הלכתי לישון מדוכא, חלמתי סיוטים מציאותיים. כשנרדמתי במצב-רוח טוב, חלמתי חלומות נפלאים. החל מאותו רגע של תגלית, נותרו רק חלומות נפלאים.
ראשית, הגשמתי את המאוויים הכמוסים ביותר שלי. כל לילה ביליתי בחברת כוכבת קולנוע ידועה או יפהפיה זוהרת. נהגתי לבלות איתן בקזינו ולהרוויח בכל פעם חצי מיליון. לפעמים הלכנו למסעדה והאוכל היה עשיר וטעים פי כמה מאשר במציאות. הלילה הסתיים תמיד בזיקוקין די-נור. וואו!
למזלי לא נאלצתי לעבוד לפרנסתי ויכולתי להקדיש את כל זמני לתחביב החדש. ביליתי את רוב שעותיי בחדר השינה הממוזג שלי ונהגתי ללכת לישון ארבע או חמש פעמים ביממה כדי להספיק יותר. הדבר שיבש את סדר היום שלי לחלוטין, אבל לא היה אכפת לי. ויתרתי על כל דבר - העיקר לישון.
מכיוון שהמעטתי באכילה כשהייתי ער, לא שמנתי אף שכמעט לא עסקתי בפעילות גופנית. מאידך הלך גופי והתנוון, אך מכיוון שהדבר לא הפריע לי לחלום, התעלמתי מכך. את הטלפון שלי ניתקתי לאחר שצלצולו העיר אותי משנתי פעמיים באמצע חלום ונותרתי מתוסכל כהוגן. בחלוף הימים איבדתי את הקשר עם העולם. כמעט לא יצאתי מהבית והפכתי להיות מתבודד. הפסקתי לצאת לגמרי עם בחורות. מדוע להתאמץ ועוד להיות תלוי במצבי-הרוח שלהן כשיכולתי להשיג כל בחורה בחלומי? הפכתי למאהב המושלם ושוב לא נכשלתי אף פעם בחיזור אחרי בחורה.
אבל לכל דבר טוב יש גבול. שברתי שיאים אשר לעומתם היו דון ז'ואן וקזנובה גם יחד כורעים ברך לרגליי. הלילות חלפו והתחלתי להשתעמם. כמה פעמים אפשר לחזור על חלום, אפילו אם הבחורות מתחלפות? הפסקתי לגוון את הבחורות והתחלתי לגוון את החלומות. עד מהרה גיליתי שהחלומות המוצלחים ביותר כללו גם סכנה. כשהיה עלי להסתכן כדי להשיג את הבחורה, נהניתי שבעתיים. בהמשך הפכתי למומחה בהמצאת סכנות. ביליתי עם בחורות במקומות שונים ומרתקים. לאחר שרדפתי אחריהן בתנאים יוצאי דופן ומסעירים, הסתבכתי בסכנה נוראה ורק אז התעוררתי.
לאחרונה החלו חלומותיי להשתלט גם על השעות בהן הייתי ער. בכל רגע פנוי בהקיץ תכננתי ודמיינתי על מה אחלום בלילה. זמן היקיצה שלי שועבד לחלוטין לטובת זמן השינה. הדמיון שלי עבד ללא הרף והמציא חוויות מטריפות בזו אחר זו וכולן נוסו מיד ובהצלחה.
היתה שעת חצות כשהתעוררתי מחלום הכריש. נתתי לעצמי עשר דקות להתאושש והתקלחתי. הפשרתי ארוחה קלה במיקרוגל וזללתי אותה בלי לשים לב לתוכן או לטעם. כשסיימתי לאכול, התיישבתי בכיסא הנדנדה מול הטלוויזיה והתחלתי לתכנן את החלום הבא שלי. באמצע התעייפתי וצפיתי בסרט מרתק שלקחתי מספריית ההשאלה והוא נתן לי חומר למחשבה על סכנה מתאימה לאחד החלומות של מחר. כשסיימתי, כיביתי את המכשיר והמשכתי לתכנן.
הלילה חשבתי לנסות את החלום על החללית. כל אנשי הצוות נספו ונותרתי איתה לבד, כשהאוויר אוזל לשנינו במהירות. אבל לא. לאחרונה חלמתי הרבה על הרפתקאות בחלל בלי כוח משיכה ורציתי משהו אחר. ובכן, מדוע לא? בארבע לפנות בוקר חזרתי למיטה, כיביתי את האור, נשכבתי על גבי ועצמתי את עיניי. לאחר חמש דקות נרדמתי.
                                                                              ***
שתי ידיה אחזו בי מאחור מתחת לבתי-השחי שלי. מצאתי עצמי נדחף מתוך תא צר וחשוך. כשלתי החוצה אל אור השמש העז ומצמצתי בעיניי. רגליי הקשורות באזיקים הסתבכו זו בזו וצנחתי ארצה.
היא עקפה אותי ונעמדה מולי. "קום על רגליך," ציוותה בקול צרוד וחושני.
במאמץ לא קטן עשיתי כמצוותה. היא לבשה את תלבושת הציד שלה מעור פנתר מנומר. השיזפון שלט בפניה הנאים והפראיים ועיניה הכחולות הקרינו מבט קפוא וחודר. על כתפה תלתה קשת ועל הכתף השנייה אשפת חיצים. סביב מתניה נקשר נדן ובו סכין ציד ארוכה. כך ודאי נראתה אלת הצייד דיאנה במיתולוגיה.
בעודי מביט בה בעיניים לטושות, הורידה מפתח מעל וו בקיר הסמוך והשליכה אותו אליי. תוך שניות הייתי חופשי מהאזיקים. שפשפתי את קרסוליי עד שדקירות זרם הדם המתחדש פסקו.
"אני מקווה שאתה בכושר משביע רצון," אמרה בקולה הקשוח וסקרה אותי באדישות מרגיזה. "כעת הקשב לי היטב. ברגע שאני אאפשר לך, אתה תוכל לצאת לדרך. אני אמתין חצי שעה ואצא בעקבותיך. אתה תעזוב בידיים ריקות, אבל תוכל להשתמש בכל כלי-נשק שתצליח לאלתר. אני מצוידת בסכין ובקשת ואיעזר בברדלס המאולף שלי שמציית רק לי ואתה תהווה עבורו טרף פוטנציאלי. הכללים פשוטים. אני אעשה הכל כדי לצוד ולחסל אותך ואתה מוזמן לנסות לחסל אותי. מכיוון שאני כאן מולך, תוכל להבין שעד כה לא נוצחתי מעולם. אני רוצה לקוות שאתה גבר ששייך לסוג האמיץ כדי שאוכל ליהנות מהמרדף אחריך. ודבר אחרון, הבית שלי, כאן מאחורינו, מהווה מלכודת מוות. אל תנסה לעבור דרכו." היא הפעילה את שעון העצר שעל ידה. "השניות מתחילות לרוץ מרגע זה. קדימה, צא לדרך."
"אולי אני יכול להציע לך דרך רומנטית יותר לבלות בחברתי?" הצעתי.
"אתה מבזבז את הזמן שלך," הזכירה לי. יפה מצידה. לי אפילו לא היה שעון. הסיכויים שלי היו אפסיים והייתי חשוב כמת. אולי משום כך זכיתי ליתרון קטן - לא היה לי מה להפסיד. יצאתי לדרך.
הבית נמצא במעלה הר. ירדתי לאורך השביל ונכנסתי אל תוך היער שהשתרע למטה הרחק לכל עבר. העצים היו גבוהים והגזעים חלקים. הדבר איפשר לי להתקדם במהירות בלי להסתבך או להישרט. צמרות העצים הסתירו את השמש וקרירות נעימה עמדה באוויר. התקדמתי מהר אך בזהירות. אם אשבור רגל, אין להניח שהיא תחוס עליי.
מה עלי לעשות? אם אתקדם בקו ישר ולא אתעכב, יתכן שהיא תתייאש ותרפה ממני. הרי גם היא תיאלץ להתקדם ברגל ואוכל לשמור ממנה מרחק. לולא הברדלס שלה, הייתי מנסה להניח לה מארב ביער. אני מתאר לי שקודמיי עשו את השטות הזו והברדלס חיסל אותם. חצי שעה היא זמן ארוך כדי להימלט. אני חייב לנצל אותה כהלכה.
לפי חשבוני הלכתי בערך חצי שעה כשהיער נגמר בבת-אחת. מולי התנשאה גבעה סלעית וחסרת צמחייה. טיפסתי עליה וקפאתי במקומי בייאוש. מאחורי הגבעה השתרעה תהום עמוקה שהקיפה את היער מעל עבר.
מאוחר מדי התברר לי איזה טיפש הייתי. איך יכולתי לחשוב שהיא תיתן לי להסתלק ולברוח סתם כך? היא תכננה את זירת הציד שלה באופן מושלם. כעת גם האמנתי לה שלא ניתן להימלט דרך הבית. ברור שאין שום דרך להימלט.
נותרה לי אפשרות אחת - להילחם. ניסיתי להיזכר בדרכים שונות לפעול בלוחמת ג'ונגל. אולי אחפור בור עמוק ואכסה אותו בענפים? אבל איך אשכנע אותה לעבור דווקא שם? או אולי אטפס על עץ וכשהיא תגיע, אקפוץ עליה במלוא כובד משקלי? פשוט וקל, אך הברדלס יגלה אותי ואשמש מטרה נייחת לחץ מהקשת שלה. ובכן, אנסה להשתמש בשיטה שלה. אכין לי קשת ואשלח בה חץ בטרם היא תספיק להגיב. לו היו לי עוד כמה שעות, הייתי מנסה להתאמן בירי חיצים. בזמן הקצר שנותר לי, סביר שאחטיא אותה והיא לא תפספס את התור שלה.
חשבתי ובזבזתי דקות יקרות כשכל רעיון שעלה במוחי, נפסל מיד. לבסוף בחרתי בדרך היחידה שנותרה לי. טיפסתי שוב על הגבעה וציידתי את עצמי במספר סלעים עגולים. ירדתי אל היער וקטפתי מספר שיחים מטפסים. קשרתי כל סלע עגול לחבל מטפס ויצרתי שורת אבני קלע. לאחר אימון קצר שמחתי להיווכח שאני מסוגל להשליך כל סלע בכוח סיבובי עצום. הבעיה היתה שהחטאתי בכל פעם את המטרה במטר או שניים, אך לא נשאר לי זמן להתאמן בשיפור הדיוק. כעת נותר לי רק להמתין לה. אם אצליח לפגוע בה פעם אחת, ישתנה המאזן לטובתי. אחר-כך יישאר לי לטפל בברדלס, אך את הבעיה הזו דחיתי למועד מאוחר יותר.
שכבתי מאחורי סלע גדול והמתנתי בציפייה כשקיבתי מתהפכת מרוב מתח. השמש חרכה את ידיי ורגליי שנשרפו כהוגן, אך פחדתי לרדת ולאסוף עלים לכיסוי, שמא אתפס בלתי מוכן מחוץ למחסה.
לא היה עלי לחכות זמן רב. רחש צעדים הקפיץ אותי ממקומי. הברדלס הארור איתר את עקבותיי. הוא עצר בקצה היער, רחרח באפו והחל להשמיע קולות רטינה. היא עמדה מאחוריו, קימטה את מצחה וסקרה בחשדנות את הגבעה. כנראה שהגיעה למסקנה הנכונה שאני מסתתר שם וחיוך של שביעות רצון עלה על שפתיה. כעת ודאי תשסה בי את הברדלס וכשאנסה להימלט, אחטוף חץ בין עיניי.
לאחר רגע קצר חשבתי שאני פורץ בשאגת שמחה. היא נטלה את הרצועה הענודה סביב צוואר הברדלס וקשרה אותה לעץ. ובכן, מסתבר שהברדלס שימש לה יותר כגשש ואת הדו-קרב העדיפה לנהל בעצמה. לא חיכיתי אפילו רגע נוסף. התרוממתי על רגליי, אחזתי בחבל וסובבתי את הסלע מעל לראשי. היא הבחינה בתנועה, מיהרה להסתובב ושלפה את הסכין שלה. אני לא מאמין שהספיקה לראות מה פגע בה. הסלע שוחרר בדייקנות קטלנית, הָלם במצחה ושיטח אותה ארצה.
ביללת שימחה דהרתי במורד הגבעה והסתערתי עליה. הברדלס שאג וניסה לנתק את הרצועה אך נכשל במאמציו. היא היתה חלומית. התכופפתי אליה ומשכתי אותה אליי. וואו!
מיד כשסיימנו היא נשמטה ממני וזינקה אל הברדלס שלה. הבטתי מסביב בייאוש והבחנתי בסכין שלה על האדמה. צללתי הצידה ואחזתי בסכין ורק אז גיליתי שאיחרתי. הברדלס היה חופשי. הסתבכתי. כעת אצטרך לעמוד מול ברדלס קטלני כשרק סכין בידי.
הברדלס לא המתין אפילו רגע קצר ומיד זינק אליי. ניסיתי לנעוץ בו את הסכין אך הצלחתי רק לשרוט את עורו והוא השליך אותי ארצה. טרזן היה עושה זאת טוב ממני. בטרם הספקתי לזוז, היה הברדלס מעליי ונעץ את שיניו בזרועי השמאלית. התעוררתי.
כלומר, זה מה שהיה צריך לקרות כעת, אך משהו נורא השתבש. חשתי בשיניים הננעצות בבשר וכאב איום הציף את מוחי. היכן טעיתי? מדוע אני לא מתעורר? בבהלה נוראה הדפתי ממני את הטורף האיום וזינקתי על רגליי. הברדלס הופתע לשנייה. ניצלתי את ההזדמנות והתחלתי לרוץ במעלה הגבעה אל עבר התהום כשידי בוערת בכאב בלתי נסבל וגרוני משמיע צווחות איומות. שמעתי את הברדלס בא בעקבותיי והגברתי את ריצתי. בין צווחה לצווחה שמעתי שריקה מוזרה וחץ שנורה מהקשת שלה, ננעץ עמוק בישבני השמאלי. ועדיין לא התעוררתי. ובכלל, הרי הקטע הזה כלל לא היה מתוכנן בחלומי.
מה קורה לי? לפני השתרעה התהום ומאחורי התקדמו הברדלס והציידת. הסוף שלי היה קרוב ובלתי נמנע ונותר לי רק לבחור כיצד הוא יגיע. איכשהו קרה הנורא מכל. הלכתי לאיבוד בתוך החלום שלי.

א ש ת   ה ח ל ו מ ו ת

עמדתי על צוק הסלע, מיואש וחסר תקווה. מאחוריי השתרעה תהום עמוקה. לפניי עמד ברדלס מוכן לזינוק. ידי השמאלית היתה פגועה קשה ודם זרם ממנה. בישבני היה תקוע חץ שהסב לי כאבים נוספים. נמצאתי בין הפטיש לסדן וכל כך רציתי להתעורר מסיוט הבלהות הנורא.
הציידת השזופה טיפסה על הגבעה הסלעית והתקרבה אלינו. הברדלס השמיע קול ריטון והיא אמרה לו משהו בקול מרגיע. הברדלס רטן שוב וסירב לשמוע לה. לאחר שנייה השתחרר כמו קפיץ וזינק עליי. ריח הדם באפו שלט בו כעת במקומה.
בבהלה צעדתי לאחור, איבדתי את שיווי המשקל שלי והתמוטטתי. הברדלס המופתע החטיא אותי, חלף על פניי וצלל בקשת אל התהום למטה. שמעתי צעקת חרדה נפלטת מפיה של הציידת, אבל התעלמתי ממנה. חשתי כיצד אני מחליק ומתדרדר לאורך הצוק ונשמט למטה. ברגע האחרון הושטתי את ידי הימנית ונאחזתי בשורש חיצוני של שיח. נותרתי תלוי בין שמים וארץ. לאחר שניות רבות שמעתי מלמטה את החבטה כשהברדלס הגיע לסוף דרכו. מיד אצנח בעקבותיו וזה בערך מספר השניות שנותרו לי לחיות.
אבל מדוע אני אוחז בשורש ומסרב ליפול? כנראה שרק ההתרסקות תצליח להעיר אותי מהסיוט הנורא. אם הכאבים לא העירו אותי מהחלום המתוכנן שלי, ברור שמשהו השתבש. כיצד קרה דבר כל כך נורא? האם יתכן שאני כלל לא חולם וכל האירוע הזה מתרחש באמת? המציאות והדמיון התערבבו במוחי ושוב לא הייתי בטוח. כאשר אתרסק למטה, האם אתעורר או שאולי הסוף שלי יגיע? הרי אי אפשר למות באמת בחלום. או אולי כן? הייתי מבולבל ואובד עצות.
השמש הפסיקה לפתע ללהוט על ראשי. הבטתי למעלה וראיתי את הציידת שבראתי בדמיוני, מתכופפת אליי - מציאותית יותר מאי פעם.
"הברדלס שלי. הוא מת," אמרה בכאב.
"אני לא אשם," השבתי כמו מטומטם. "הוא קפץ בעצמו אל מותו." מה אני מתנצל? הרי הוא התכוון להרוג אותי.
"ניסיתי לעצור בעדו שלא יזנק עליך," הוסיפה בקול רך. "הוא לא שמע בקולי. זו הפעם הראשונה שהוא לא ציית לי. בעצם גם האחרונה. אני חושבת שהוא קינא."
"קינא?" נדהמתי. "קינא במי?"
"בך. הוא חש בשינוי ברגשות שלי אליך."
דבריה הממו אותי. מרוב תדהמה הפסקתי לחשוב וחשתי בבהלה כיצד נחלשים שרירי ידי. הרפיתי מהשורש וצנחתי למטה. אפילו לא הרגשתי כיצד נשלחות ידיה, אוחזות בכף-ידי הפתוחה ומושכות אותי בכוח למעלה. כשהתאוששתי מעט, מצאתי את עצמי מוטל על בטני הרחק מהתהום הנוראה.
"מדוע... מדוע הצלת אותי?" שאלתי במבוכה. "הרי רצית לצוד אותי. אפילו לא היית צריכה להתאמץ. הייתי בדרך להתרסק למטה."
הציידת שלי הוציאה את החיצים מאשפת החיצים שלה והפכה את הנרתיק. על קרקעיתו נמצאו מספר אביזרי עזרה ראשונה. ביעילות הכינה לי חוסם עורקים והחלה לחבוש את זרועי כשתוך כדי כך היא מדברת אליי.
"אני לא יודעת מה קרה לי בגללך אבל זה קרה. תמיד התייחסתי לגברים כאל חיות טרף, מאז פגע בי הגבר ההוא. גם אחרי שנקמתי בו, לא פחתה השנאה שלי לגברים. נשבעתי שאצוד אותם בזה אחר זה. פיתיתי אותם לבוא איתי לכאן אל ביתי. שילחתי אותם ליער וצדתי אותם אחד אחד. גורלך נקבע להיות זהה לרבים שקדמו לך, אבל משהו הִשתנה. כששחררתי את הברדלס וטענתי את הקשת שלי, ידעתי שהסוף שלך הגיע. התחלת לברוח ואני כיוונתי את החץ אל בין הכתפיים שלך ויריתי. באותה שנייה חל לפתע עמוק בליבי שינוי מוחלט. פתאום קלטתי שרגשותיי אליך השתנו בבת-אחת מאֵיבה לאהבה. החץ כבר יצא לדרך אליך ולמעשה היית מת, אך איכשהו הספקתי באלפית השנייה האחרונה להנמיך את הקשת והחץ פגע באחוריך. מיהרתי בעקבותיך וניסיתי לעצור בעד הברדלס מלזנק עליך, אבל לא הצלחתי. הוא נהרג ואתה נשארת בחיים. איבדתי את הברדלס וזכיתי בך. אל תזוז. אני עומדת להוציא את החץ מהעכוז שלך."
אמרה ועשתה. חשתי צריבה נוראה בישבני והפלטתי צעקת כאב, אך היא כבר עסקה בחיטוי הפצע ואחר-כך עזרה לי לקום.
"בוא," אמרה בקול רך. "ממתינה לנו דרך ארוכה חזרה אל ביתנו. שם תוכל לנוח ואני אטפל בך עד שתבריא. הישען עליי ונתחיל ללכת."
הדרך חזרה הפכה לסיוט מתמשך. הכאבים היו איומים ונחלשתי מאובדן דם. ללא הציידת שלי הייתי צונח באמצע. כשיצאנו מהיער, לא יכולתי להמשיך יותר. היא הרימה אותי על כתפיה בקלות מדהימה וסחבה אותי במעלה ההר אל ביתה. הושכבתי על בטני במיטה נוחה ונרדמתי במקום.
למחרת עלה חומי וקדחתי. שלושת הימים הבאים היו נוראים. חשבתי שאמות מהדלקת הזיהומית, אבל הציידת שלי טיפלה בי במסירות וביעילות ולבסוף החלמתי. אחר-כך החלה להאביס אותי כדי שאחזור למשקלי הקודם. שבוע חלף וכבר יכולתי לקום על רגליי ולטייל בחופשיות וגם זרועי החלימה ללא סימן. במציאות היתה נשארת לי צלקת עמוקה.
הימים הבאים הפכו לירח-דבש. היא היתה נהדרת ואני נהניתי מכל רגע בחברתה. וואו! כעת ידעתי שאני מצוי באמצע חלום מתוק. אלא שדאגה חדשה החלה לקנן עמוק בליבי. הרי כל חלום עתיד להסתיים במוקדם או במאוחר. מה יקרה אם אתעורר פתאום? כעת לא רציתי להתעורר. התאהבתי בציידת שלי ורציתי להישאר איתה כמה שיותר. טוב היה לי בחברתה של אהובתי ועולמי המציאותי נראה רחוק מתמיד. הגעתי לאוטופיה שלי.
אלא שאוטופיה היא נצחית וזה לא היה המצב בינינו. בוקר אחד היא התוודתה בפניי שנמאס לה לשבת באפס מעשה. היא מוכרחה למצוא עניין חדש-ישן, כלומר, לצוד.
"לכי לצוד ארנבות," הצעתי לה.
"ארנבות?" אמרה בביטול. "את מי זה מעניין? אני רוצה לצוד יצור נבון, לצוד בן אדם. מה דעתך שאצא שוב לצוד אותך?"
"מה?" קפאתי במקומי והחוורתי מעט מתחת לשיזפון שהספקתי לרכוש.
"מדוע נבהלת?" צחקה.
"אין לי שום רצון להיפגע ובטח שלא לפגוע בך," הסברתי.
"מי מדבר על ציד כזה?" התגבר צחוקה. "הרי אתה לא סבור שאצא שוב בעקבותיך כדי לחסל אותך? לא, אהובי. נעשה את זה כאילו. אתה תברח ליער ואחרי חצי שעה אני אצא בעקבותיך אך ללא כלי-נשק. כך אוכל ליהנות מהציד מבלי שנזיק לעצמנו."
ההצעה נשמעה הגיונית ומלהיבה. הסכמתי. למחרת בבוקר יצאתי לדרך אל היער. היא עקבה אחרי והצליחה לאתר אותי די בקלות, אולי משום שלא טרחתי להתאמץ יותר מדי. כשמצאה אותי, ערכתי לה הצגת היאבקות ונתתי לה להביס אותי. הציד המדומה נראה לי מגוחך ונראה שגם היא חשה בכך ויותר לא ביקשה ממני לשחק בשטות הזו.
אבל השעמום העסיק את מוחה. יכולתי לחוש זאת בהתנהגותה. הציד האמיתי היה חסר לה. יום אחד כשחזרתי מטיול הבוקר שלי, קידמה את פני בשמחה.
"אהובי, מחכה לנו מחר יום נפלא," אמרה מלאת אושר.
"על מה את מדברת?" שאלתי בתימהון.
"הצלחתי לפתות גבר לבוא הנה וכלאתי אותו בתא הצינוק," הסבירה. מחר אשחרר אותו ליער ושנינו נוכל לצאת בעקבותיו ולצוד אותו. אתה תמלא את מקומו של הברדלס שלי כבן לוויה. נאלץ להתאמץ יותר כדי למצוא את הניצוד, אבל זה רק יוסיף לנו עניין וסיפוק. הו, אהובי. האין זה נפלא? ואני אפילו לא שונאת אותו, לא כמו בעבר. הפעם אני אצוד אותו רק עבור תאוות הציד שבּי."
"אבל הרי את לא צדה אותו סתם," אמרתי בבהלה. "הוא עלול להיפגע או אפילו..." לא השלמתי את המשפט.
"או שדווקא הוא יפגע בנו," אמרה באדישות. "זה מה שמעניין בציד. אהובי, אני חשה שוב את ההתלהבות שבמרדף וגופי נמלא התרגשות ומתח."
מה בעצם עומד להתרחש כעת? נניח שאחסל אותו. הרי הוא יציר החלום שלי ואינו אדם אמיתי. אז מה אם הוא יחוסל? למרות הטיעון הצודק לא הצלחתי לשכנע את עצמי. החלום היווה כעת עבורי את עולמי היחיד ולא יכולתי לחסל אדם חף מפשע. וחוץ מזה, מה יהיה אם הוא יצליח לחסל אותי? ודאי היה לי שבאותו רגע אתעורר מהחלום שלי ואאבד את אהובתי לנצח. מאידך, ברור היה לי שאם אני אנסה לעצור בעדה, יחסל לבסוף השעמום את ירח-הדבש האינסופי שלנו. התלבטתי במשך רגע ארוך והחלטתי לבחור בפתרון של פשרה. שלחתי אותה לצוד אותו לבדה.
למחרת בבוקר שיחררה אהובתי את הטרף שלה אל היער ולאחר חצי שעה יצאה בעקבותיו. נותרתי להמתין לה, דואג ומלא מתח. לאחר שלוש שעות חזרה מחייכת ומרוצה ולא הייתי צריך לנחש כיצד הסתיים המרדף.
שבוע חלף. חשתי כיצד אני מתדרדר. זכרו של הניצוד העיק על מחשבותיי. גם היחסים בינה לביני שוב לא היו כמו בעבר. לאחר שבוע הודיעה לי בגאווה שהשיגה טרף חדש. הפעם אפילו לא ניסיתי לשכנע אותה לוותר על הציד.
למחרת בבוקר יצאה בעקבות הניצוד. המתנתי בתוך הבית במשך כל היום, אך אף אחד משניהם לא חזר. ברור היה לי מה מתרחש. בלי הברדלס הגשש שלה, התקשתה הציידת שלי לאתר את עקבותיו של הניצוד שהיה מספיק חכם להתחבא מפניה. אם ימשיך להתחבא, תוכל הציידת שלי לחפש אותו גם שבוע.
אותו לילה לא הלכתי לישון. ישבתי והמתנתי לה שתחזור ומרגע לרגע דאגתי יותר. פתאום תפשתי שעלול לקרות לאהובתי משהו נורא. כפי שאני הצלחתי לפגוע בה, יוכל גם גבר אחר לעשות זאת ומה אעשה אז בלעדיה?
קול צעדים מתקרבים הקפיץ אותי ממקומי. באנחת רווחה חפזתי אליה, אך כשיצאתי מהבניין, עצרתי נדהם. זו לא היתה היא. הניצוד שלה צעד לעברי, מלוכלך בבוץ. העייפות על פניו נראתה היטב לאור הירח. כשראה אותי, זינק לאחור בצעקת חרדה, הבחין שאני אינני היא ונרגע.
"איך שהבהלת אותי," נאנח לרווחה. "הייתי בטוח שהסוף שלי הגיע. כבר אין לי כוח להתחבא. מה אתה עושה כאן? גם אתה הצלחת להתחמק ממנה?"
"כן," אמרתי ולא שיקרתי. "איפה היא? ממה שאמרת, אני מבין שלא פגעת בה."
"השתגעת? אם הייתי מתקרב אליה, הייתי חוטף חץ או סכין בין הצלעות שלי. היא מטורפת. כל היום שיחקתי איתה במחבואים והיא לא הצליחה למצוא אותי, למרות שפעמיים היתה קרובה מאוד. כעת ניצלתי את החשיכה וחמקתי לכאן כדי לנסות ולחפש דרך החוצה."
ובכן, צדקתי בחששות שלי. בלי הברדלס שלה היתה הציידת שלי בצרות. מה עלי לעשות כעת? האם עליי לחסל אותו במקומה? ברור היה לי שלא אוכל לעשות זאת. האם אתגבר עליו ואכניס אותו לצינוק? היא תחזור לכאן ולמחרת תשחרר אותו שוב ליער ולבסוף תחסל אותו וסופו ירבוץ על מצפוני.
ידעתי היכן נמצא המפתח לשער הכניסה והיכן מצוי המתג לניטרול הרשת החשמלית שמנעה יציאה החוצה. לא בזבזתי אף רגע מיותר ושילחתי אותו החוצה לדרכו אל העולם החופשי. הוא הודה לי כמעט בדמעות. ברור שהאימה עדיין קיננה בו ועד לרגע האחרון פחד שהיא תחזור לפני שיספיק להסתלק. ניסה לשכנע אותי לברוח איתו והתפלא מדוע אני מעדיף להישאר, אך מכיוון שמיהר, לא שאל שאלות רבות מדי והסתלק.
המתנתי לשובה כל הלילה והמשכתי לחכות גם למחרת. היא חזרה לפנות ערב, רעבה ועצבנית. לאחר שזללה ארוחת ערב שהכנתי לה, באה לשפוך בפניי את ליבה.
"זה לא מה שהיה פעם," התלוננה. "כעת עליי לעשות לבד את העבודה השחורה של איתור הניצוד. בלי הברדלס שלי, הולך לי זמן יקר לאיבוד וכל הטעם מהציד עצמו נפגם. אתה מתאר לעצמך מה עבר עלי? 36 שעות חיפשתי ולא הצלחתי למצוא אותו. היום בצהריים עלה פתאום בדעתי שיתכן למשל שהוא צנח לתהום ואני סתם מבזבזת את הזמן שלי. לא, אהובי, אין טעם להמשיך לצוד כך. אני אצטרך לאלף לי ברדלס חדש לפני שאחזור לצוד גברים."
חשתי כיצד ליבי מתמלא בשמחה. יעבור זמן רב עד שתסיים לאלף לה ברדלס ובינתיים נוכל להמשיך ולחיות יחד ללא ציד אנשים.
"נותר לי רק משהו חשוב אחד לסיים," הוסיפה. "עליי לאתר את הניצוד הנוכחי כדי שהוא לא יוכל להימלט מפה."
מרוב בהלה החסיר ליבי פעימה. "אבל זה יכול לקחת לך ימים ושבועות," ניסיתי להתנגד. "ומה יהיה אם לא תמצאי אותו לעולם?"
"אני מסכימה איתך," נאנחה. "אבל אין לי ברירה. אני חייבת לחסל אותו. ואם אתה רוצה לחסוך לנו זמן יקר, הצטרף אליי לציד הנוכחי. שנינו יחד נוכל למצוא אותו מהר יותר. כשנגלה אותו, תוכל לסגת ולהשאיר לי הטיפול בו."
חשבתי בקדחתנות. אני יכול להצטרף אליה ולחפש אותו עד שהיא תשתכנע שהוא נהרג ונפל לתהום. אוּכל אפילו לביים סימנים שיעזרו לה להחליט שהחליק ונפל. שנינו נבלה כמה ימים בטיולים ביער עד שהיא תתייאש והחיים ישובו למסלולם התקין.
"מה זה?" שמעתי אותה לפתע צורחת מקומת הקרקע. "מי ניטרל את הרשת החשמלית? אני יודעת שהפעלתי אותה."
החוורתי כסיד. רק כעת נזכרתי ששכחתי להפעיל את הרשת החשמלית לאחר ששילחתי את הניצוד. נשברתי וסיפרתי לה הכל. ללא הגה שמעה את הסיפור שלי ולאחר מכן הביטה בי במבט צונן, כמוהו ראיתי רק בפגישתנו הראשונה.
"כיצד יכולת לעולל לי דבר כזה?" שאלה. "יש לך מושג לְמה גרמת? מה לדעתך יעשה הגבר ששחררת? הרי הוא ילך ישר למשטרה."
"מה?" החוורתי. "ובכן... אני... בכלל לא חשבתי על כך."
"לא חשבת?" התיזה בזעם. "השוטרים יבואו לפה ויאסרו אותי בתוך תא צינוק בבית-הכלא שלהם, אותי, שאוהבת את המרחבים הפתוחים. ואני עוד חשבתי שאתה אוהב אותי."
עמדתי לפניה מושפל ונבוך. אפילו לא ניסיתי להסביר לה. במו ידי חרצתי את גורלה. ובכן, סופו של החלום עומד להגיע. שוב לא אוכל להיות עם אהובתי. כשייקחו אותה ממני, אצטרך להתעורר.
להתעורר? קל להגיד זאת. ומה אם לא אוכל להתעורר, כמו אז, כשהברדלס נשך אותי. הם יכלאו גם אותי כמשתף פעולה ואצטרך לבלות בכלא את שארית חלומי ואולי גם את שארית חיי.
קול מצילת הכניסה הדהד לפתע בכל הבית. הציידת שלי קפצה על רגליה והחווירה.
"מי זה?" קראה בפחד.
"משטרה! לפתוח!" רעם קול בס סמכותי ותקיף.
"לא אתן להם ללכוד אותי," קראה אהובתי והתעוררה משנתה. בבת-אחת נמוגו הבית, היער והתהום. אני נעלמתי יחד איתם והפכתי לכלום, כי הרי הייתי בסך הכל חלק מהחלום שלה.

                                                                                                                                חזרה למסך הקודם