ב ר י   פ ר י ג ת
סופר ומתשבץ
מ פ ג ש י   ס ו פ ר


מפגשים עם הסופר ברי פריגת

בתי-ספר יסודיים המעונינים לקבוע אִתי מפגשי סופר עם התלמידים, מוזמנים לפנות אליי
לטלפון  03-6769223    או באמצעות צור/צרי קשר

הערה חשובה: מספר הטלפון נועד אך ורק להזמנת מפגשי סופר על-ידי בתי-ספר.
תלמידים וקוראים שמעונינים ליצור אתי קשר, מתבקשים לא לטלפן אליי, אלא להשתמש ב- צור/צרי קשר

מפגשי סופר - רשימת בתי-ספר ומשובים מבתי-ספר

רשימת בתי-ספר בהם קיימתי מפגשי סופר.

ניתן לעיין במבחר של משובים שקיבלתי מבתי-ספר בהם נפגשתי עם תלמידים.

על המפגשים, המבנה והתוכן

כסופר לגיל הנעורים, אני לא רק מחבר ספרים, אלא גם מארגן מפגשים עם תלמידים בבתי-ספר, באופן פרטי או ע"י סל תרבות ארצי.

הסוג הנפוץ הוא של מפגשים מלאי פעולה, תנועה והומור עם תלמידים בכתות ג' - ו' , על איך הפכתי להיות סופר.
כל מפגש עם תלמידים נמשך כ-50 דקות ומתחלק לשלושה חלקים:
בחלק הראשון של המפגש אני מספר כיצד התחלתי לכתוב, על חוויות וקשיים בכתיבה והוצאה לאור של הספרים שלי, ועל החשיבות של קריאת ספרים ושמירה על ספרים. את המפגש אני מעביר בהופעת סְטֶנְדְאַפּ מרתקת ומשעשעת ששומרת על הריכוז והעניין של התלמידים.
בחלק השני של המפגש אני מספר כיצד אני בוחר נושאים לכתיבה ומהיכן אני מקבל השראה וטכניקות לבניית הסדרות שאני מחבר. בהמשך אני קורא קטעים מותחים ומצחיקים מהספרים שלי, והתלמידים מגיבים וצוחקים תמיד.
בחלק השלישי והאחרון של המפגש אני עונה על שאלות התלמידים בפתיחות ובהרחבה בכל נושא הקשור בי כסופר ובספרים שכתבתי, ככל שהזמן מאפשר.

סוג נוסף וחשוב הוא של מפגשים עם תלמידים בכתות ה', ו' ובכתות ז' - ט' , על תקופת השואה. התיאורים מתקופת השואה מותאמים לגילאי התלמידים.
כל מפגש עם תלמידים נמשך כ-50 דקות
במהלך המפגש אני מספר כיצד התחלתי לכתוב למרות הקושי של חיי דור שני למשפחה של ניצולי שואה, ועל הסיפורים והזיכרונות ששמעתי מכל אחד מהורי על מה שעבר עליהם במלחמת העולם השנייה.
בהמשך אני מספר מדוע כתבתי את הספר "שני כלבים וילד" שנבחר להשתתף במצעד הספרים של ספריות בתי הספר לכתות ז' - ט', ומכיל תיאור של מסע הישרדות מרתק בתקופת השואה ועל החשיבות של שני הכלבים במסע המסוכן, ובנוסף אני קורא קטעים נבחרים מהספר.
במפגשים עם תלמידי כתות ה', ו', כדי להפשיר את האווירה, אני מתייחס לספר נוסף שכתבתי, "שלישיית דבליו - אוצר הזהב באגם", שקשור גם הוא לאותה תקופה.
בסוף המפגש אני עונה על שאלות התלמידים.
בתקופה בה ניצולי השואה מתמעטים ולימוד הנושא אינו נמצא תמיד בסדר העדיפויות של התלמידים בדור הנוכחי, חשוב לי מאוד להעביר להם את המידע על הפרק הכה חשוב בהיסטוריה של עמנו.

החל מאמצע שנת הלימודים ה-תשס"ה הופעתי ב-154 בתי-ספר יסודיים בהם קיימתי 687 מפגשים עם תלמידים. להלן רשימת בתי-ספר בהם קיימתי מפגשי סופר. ממשובים שקיבלתי בעקבות המפגשים בבתי-הספר, שמחתי לגלות שגם התלמידים וגם המורים נהנו והתרשמו מאוד, ולאחר המפגשים מיהרו תלמידים רבים לקרוא ספרים, כולל תלמידים שלפני כן לא קראו ספרים.

ניתן לקבל המלצות על מפגשי הסופר שלי מבתי-הספר בהם קיימתי מפגשים עם תלמידים. לפרטים נוספים, ממליצים, מחירים והזמנות ניתן להתקשר אל הטלפון שלי 03-6769223 , או לשלוח אליי דואר אלקטרוני ב- צור/צרי קשר .

©

ברי פריגת

קורות חיים

ספרים לגיל הנעורים

ספרים למבוגרים

סיפורים קצרים

תשבצים

מפגשי סופר

צור/צרי קשר