ב ר י   פ ר י ג ת
סופר ומתשבץ
צ ו ר / צ ר י   ק ש רצור/צרי קשר עם הסופר ברי פריגת

קוראים המעונינים ליצור אתי קשר, מוזמנים לכתוב אליי בדואר אלקטרוני לכתובת:
prbarry@walla.co.ilתגובות שהגיעו מקוראים ומתלמידים

    מסמך תלמידה הבילויים

    מסמך תלמידה ישורון

    מסמך תלמידה איור

מפגש עם הסופר ברי פריגת בבית-הספר סגולה בני-ברק

    מסמך תלמיד סגולה

מפגש עם הסופר ברי פריגת בבית-הספר הבעל שם טוב תל-אביב

    מסמך תלמיד בעש

תגובה מתוך פורום תפוז
מאת חולית 10 | 20/06/2005 19:18
"קרן אלפא ספינת האור המכושפת". כתב ברי פריגת.
איורים יובל וכמן. נדפס בישראל 2005 בהוצאת דני ספרים. לאוהבי מתח ודמיון מומלץ "הספר קרן אלפא ספינת האור המכושפת". ציר העלילה מבוסס על משחק באינטרנט, שבו משתתפים נער ונערה. מטרת המשחק, להציל את נוסעי ספינת האור שתיכננו להגיע לכוכב לכת רחוק ולהקים מדינה חדשה, שתתבסס על שיוון זכויות. אלא שמשהו השתבש במסע. מכשף השתלט על הספינה ומחליט להפוך את עצמו לקיסר כול יכול. ומכאן העינינים מתגלגלים במהירות. שני צוותים נשלחים להציל את הנוסעים ממזימת המכשף. האתגר להגיע ראשונים. התחרות בין הצוותים {בראש צוות אלפא עומדת הנערה ובראש צוות ביתא עומד הנער} לא קלה. בדרכם הם נתקלים בקשיים הנערמים בפניהם ומכשולים. חווים תסיכול על מאמץ שהיה לשוא שגזל מהם אנרגיות מרובות. אך ההתמדה והרצון לסייע לנוסעים לבסוף משתלם. כן לומדים להכיר את אופים של שני השחקנים בשעת המאבק. לעיתים אפילו חשים רצון לצלצל לשחקנים, להביע עמדה לעודד ולנסות בפתרון המכשולים. אמנם ספר הרפתקאות. קריאה מהנה


מפגש עם הסופר ברי פריגת בבית-הספר אמונים גבעתיים

    מסמך תלמיד אמונים


מפגש עם הסופר ברי פריגת
מאת סתו ארגוב, כיתה ג'1
אני וכיתתי היינו במפגש עם הסופר המדהים!!! ברי פריגת. ברי התחיל בסיפורו משהתחיל לכתוב את סיפרו הראשון בכיתה ד'. בהמשך המפגש ברי סיפר לנו על חוויותיו שלו, ועל כל מני סדרות של ספרים שהוא כתב. כל הספרים של ברי נורא מצחיקים!! והוא עצמו נורא מצחיק!!..... בקיצור הוא פשוט סופר מדהים וצורת הכתיבה שלו בעוצר המילים היא מאוד גבוהה!! אז אני מציעה לכם לקרוא ספרים שלו!!!


תגובות קוראים על סדרת קרן אלפא מאתר כנפיים

מאת: נעה, מודיעין
אני קוראת את כל ספרי אלפא שנמצאים אצלי בבית הלוך ושוב.
אני פשוט מכורה ואוהבת את זה

מאת: יעקב, עפולה
זה ספר מצוין, אני קורא אותו עכשיו!!!, ובכלל כל סדרת קרן אלפא מדהימה זה כמו לשחק במשחק אמיתי!!!

מאת: ברון, הרציבר
זה היה ספר מרתק ונהניתי מכל רגע שעיינתי בו. קראתי אותו פעמיים ולדעתי ברי פריגת הוא סופר מה זה-טוב!!!!!

תגובות קוראים על סדרת אק.טי.וי

מאת: דביר
וואו!!! אק.טי.וי זה סדרה פיצוץ!!!! חבל על הזמן!! זה מותח!! זה כיף!! זה מקפיא את הנשמה!!! הספרים של ברי פריגת הם הכי יפים שקראתי בחיים שלי!!!

מאת: ליאן
ברי פריגת היה אצלנו בבית ספר שלנו הוא נתן הרצאה מעניינת מאוד על ספריו והקריא לנו קטעים מתוך הסיפורים שלו ואני קראתי את הספר אק.טי.וי אסטרו-ויזיון בטלוויזיה ואני ממליצה עליו מאוד


    מסמך תלמיד החשמונאים

כותבים לברי פריגת...
שלום רב לסופר ברי פריגת! אני תלמיד בכתה ג'2 הלומד בבית-ספר "רמת-חן" בר"ג. פגשתי אותך בבית ספרי ואני מאוד אהבתי את מה שסיפרת לנו. בראש גם לי היתה מחשבה שאני צריך לכתוב סיפור, חזרתי הביתה והתחלתי לכתוב סיפור. אחר-כך אמי חזרה הביתה וספרתי לה את מה שסיפרת לנו. אני מאוד רוצה לפגוש אותך שוב, ורוצה לקרוא את ספריך.
בברכה, אור יהלום.


מפגש עם הסופר ברי פריגת בבית-הספר עלומים קרית-אונו

    מסמך תלמידי עלומים


מפגש עם הסופר ברי פריגת בבית-הספר אושא רמת-גן

    מסמך תלמידי אושא


תגובות למכתבים של תלמידים בעקבות מפגש בבית-הספר אביגור ברמת-גן

תגובה למכתב של אור דניאל
זה נפלא שאת אוהבת לכתוב סיפורים, כך שיש לשנינו משהו במשותף. גם אני בגילך התחלתי לכתוב סיפורים ואחר-כך גדלתי עוד קצת והתחלתי לכתוב ספרים. תמשיכי לכתוב על אירועים שקרו לך או על נושאים דמיוניים שמעניינים אותך ואני בטוח שעל הדיסק של המחשב שלך יש מקום להרבה סיפורים נוספים. במה שנוגע לכתיבת שירים, זה נושא שאני פחות מבין בו ולא אוכל להגיב עליו. אבל אם אני לא כותב שירים, ודאי שמת לב שאני בהחלט יודע לכתוב חרוזים. בסדרת "קרן אלפא" החידות של פאנטום בנויות בחרוזים. וזה עוד כלום כי בסדרת "מילימטר" שני המפלצרובוטים מדברים כל הזמן בחרוזים ותאמיני לי שלא היה פשוט לכתוב כל הזמן בחרוזים את מה שיש להם להגיד.

תגובה למכתב של עידן ב.
תודה על מכתבך ועל היצירתיות שהשקעת בו. שאלת אם אני חושב שאמשיך להיות סופר עוד הרבה שנים. אני מאוד מקווה שכּן. כל עוד הדמיון שלי ישתולל והמוח שלי ימשיך לפעול, אני מקווה לכתוב כמה שיותר ספרים ואני גם מקווה שהרבה ילדים יקראו אותם וייהנו. בוא נגיד שאני מקווה שכשאתה תהיה בגילי, אני עדיין אוכל לכתוב ספרים. טוב, זה אולי קצת מוגזם כי בעוד 45 שנים אני אהיה כבר בן 100 ולא בטוח שאני אפילו אזכור איך קוראים לי.

תגובה למכתב של שני ע.
וואו, איזה מכתב. ואיזו מעטפה! פשוט חוויה. אין ספק שאת תלמידה יצירתית וודאי תוכלי להגיע רחוק ביכולת האומנותית שלך. יופי שנהנית מהפגישה שלי עם תלמידי הכתה שלך ועוד יותר יופי שהצחקתי אותך. מי שקורא את הספרים שכתבתי, טוען שיש לי חוש הומור ואני בהחלט אוהב להצחיק. לפני שאני נפגש עם תלמידים, אני מכין את עצמי להקריא להם קטעים שיעניינו אותם. אם הייתי מקריא לכם קטע משעמם, ודאי הייתם מאבדים עניין ונרדמים. כמו כן חשוב לי להציג את הקטעים שאני קורא כדי שאתם תיהנו. אני מקווה שכמו שנהנית מהמפגש שלנו, כך גם תיהני לקרוא את הספרים שלי כי המטרה הכי חשובה שלי היא שהתלמידים יקראו הרבה ספרים.


מפגש עם הסופר ברי פריגת בבית-הספר ארנון רמת-גן

    מסמך תלמידי ארנון

    מסמך תלמידי ארנון

תשובות לשאלות של תלמידים בעקבות מפגש בבית-הספר ארנון ברמת-גן

שאלה: איך אתה מגיע להסכמה עם המאייר?
תשובה: לא להאמין, אבל אני לא מגיע לשום הסכמה עם המאייר. כשסדרת השישייה יצאה לאור, נפגשתי עם המאייר מ. אריה לפני שהוא אייר את האיורים והסברתי לו מה אני מעוניין לקבל ממנו. אבל בשנים האחרונות הרמתי ידיים. הגעתי למסקנה שכמו שאני לא מתלהב כשאומרים לי מה לכתוב, כך גם המאייר לא יתלהב אם אני אפקח עליו ואנדנד לו. לכן אני משאיר להם את ההחלטה מה לאייר ואיך לאייר. הם קוראים את הספר ומאיירים כרצונם. והתוצאות? לפעמים מוצאות חן בעיניי יותר ולפעמים פחות. בסדרת מילימטר קיבלתי מאיירת שאיירה בסגנון ילדותי שלא כל כך התאים לי אבל לא התווכחתי. אני הכי אוהב את האיורים של יוּבל וכמן בסדרת "קרן אלפא". הוא מאייר נפלא, אבל לצערי כל איור לוקח לו המון זמן וזה מעכב את העברת הספר לדפוס. חוץ מזה, לפעמים המאייר גם טועה וגם זה חלק מהעניין. בספר הראשון בסדרה אייר יובל דינוזאור שנראה כמו ברונטוזאור למרות שבספר היה כתוב שזה פלסיוזאור שהוא דינוזאור ימי. אחר-כך התברר שיובל לא כל כך ידע את ההבדל בין הדינוזאורים, אבל האיור היה כל כך מוצלח, שהשארנו אותו. בהמשך, בספר "עמק הדינוזאורים המכושף", הקפיד יובל ללמוד את סוגי הדינוזאורים לפני שאייר אותם. וזו רק דוגמא אחת. כך גם המאיירת רֹתם עֹמרי שאיירה את אק.טי.וי ושקיבלה חופש פעולה מוחלט פרט לטעות אחת חשובה שגרמה לה לאייר מחדש את אחד האיורים. גם היא עשתה עבודה נהדרת, ולפעמים אפילו הגזימה, בייחוד כשאיירה את הגביע בספר השני בסדרה. בכל מקרה, אני מקווה שאתם תיהנו מהאיורים בכל הסדרות כי האיורים הם חלק חשוב מאוד מהספרים.

שאלה: האם יש לך רעיון לספר חדש?
תשובה: כל הזמן יש לי רעיונות לספרים חדשים, גם ספרים חדשים בסדרות קיימות וגם סדרות חדשות שעל שתיים מהן אני עובד כעת. את הרעיונות אני כותב על פתקים ושומר אותם במגירה מיוחדת כדי שלא אשכח אותם.

שאלה: האם כשהיית קטן אהבת לקרוא ספרים?
תשובה: כשהייתי ילד, אהבתי מאוד לקרוא ספרים. עד היום אני אוהב לקרוא אבל לצערי לא תמיד יש לי זמן כי אני עסוק בעיקר בכתיבת ספרים. דרך אגב, בספרייה הפרטית שלי בבית רוב הספרים הם ספרים לגיל הנעורים. הספרים שהכי אהבתי היו - "אורה הכפולה" של אריך קסטנר, "שנתיים באי בודד" ו-"ילדי רב-החובל גרנט" של ז'ול ורן, "יד הנפץ" של קארל מאי, "אליס בארץ הפלאות" של לואיס קרול, סדרת "פרא אדם" של פוצ'ו, סדרת "דוקטור דוליטל" של יו לופטינג, סדרת "ג'נינגס" של אנתוני באקרידג', סדרת "טינטין" המאויירת של הרז'ה, "השד מהכתה השביעית" של קורנל מקושינסקי, "המיתולוגיה היוונית" של עדית המילטון, "מסעות גוליבר" של ג'ונתן סוויפט וספרים של אניד בלייטון ואבנר כרמלי (שרגא גפני). עליכם כמובן לזכור כי הספרים האלו הם ספרים שיצאו לאור לפני שנים רבות. את הספרים שיצאו לאור בשנים האחרונות אני מכיר פחות... כמובן, חוץ מהספרים שלי.

שאלה: ולסיום: האם יש לך אתר אינטרנט?
תשובה: על השאלה הזו אני לא נלהב לענות. אין לי אתר אינטרנט וכל מה שאגיד זה תירוץ כי כבר מזמן הייתי צריך לבנות אתר כזה. הבעיה היא שאני עצמי לא יודע לבנות אתרים באינטרנט ואני צריך בעל מקצוע מתאים שיבנה לי אותו. אבל אני מקווה שיום אחד אני אדחוף גם את הנושא הזה ואז התשובה לשאלה תהיה גם היא - כן!
הערה משלימה: מאז שנשאלתי את השאלה ועניתי את התשובה, הספקתי ללמוד בלימוד עצמי את נושא בניית אתרים באינטרנט באמצעות ספר הדרכה בנושא. את התוצאה אתם יכולים לראות באתר שלי.

©

ברי פריגת

קורות חיים

ספרים לגיל הנעורים

ספרים למבוגרים

סיפורים קצרים

תשבצים

מפגשי סופר

צור/צרי קשר